Quantcast
Channel: Университет за национално и световно стопанство :: Икономика, Администрация и управление, Право, Обществени комуникации и информационни науки, Приложна информатика, комуникации и иконометрия, Политически науки, Социология Страници Modifications RSS Feed
Viewing all 1912 articles
Browse latest View live

доц. д-р Иван Цветанов Иванов

$
0
0

 

Доц. д-р Иван Цветанов е доктор по право, редовен доцент по гражданско и семейно право в катедра „Частноправни науки” в Юридическия факултет на УНСС. Води лекционни курсове по учебните дисциплини „Семейно и наследствено право” и „Конкурентно право” пред студентите от специалност „Право” и по „Конкурентно право” пред магистрите от специалност „Международен бизнес”.

Научните интереси на доц. Цветанов са в областите на гражданското и семейно право, конкурентно право, търговско и бизнес право.

Доц. Цветанов е член на Факултетния съвет на Юридически факултет на УНСС, както и член на Катедрения съвет на катедра „Частноправни науки” в ЮФ на УНСС. В периида 2015-2017 г. е бил заместник-декан по качеството и международното сътрудничество на Юридическия факултет на УНСС. Правен консултант на редица предприятия от сферата на реалната икономика.

В периода 2011-2014 доц. Цветанов е преподавал и в Правно-историческия факултет на Югозападния университет „Неофит Рилски”. Работил е и в Комисията за защита на конкуренцията, както и в Министерството на търговията и външноикономическото сътрудничество (Министерство на търговията и туризма) на Република България.

Доц. Цветанов е член на Контролния съвет на УНСС за мандат 2011-2015 г. и  Заместник-председател на КС от 2015 г.


проф. д-р Мария Ананиева Маркова

$
0
0

Проф. д-р Мария Ананиева Маркова е преподавател в УНСС от 1997 г. Научните й интереси са в областта на промишления дизайн и фирмената култура, биотехнологичните постижения и интелектуалната собственост, рекламата като интелектуална собственост, новите обекти на интелектуална собственост, интелектуалната собственост и дигиталната конкурентоспособност.

Проф. Маркова е била научен секретар на катедра „Интелектуална собственост“ (1996-1998г.), В.И.Д. ръководител на катедра „Интелектуална собственост“ (2010-2011г.), зам. декан по НИД на Бизнес факултет на УНСС (2016г. – 2018г.), член на Програмен съвет на УНСС (2016-2018г), член на Факултетен съвет на Общоикономически факултет (2006 – 2014г.), член на Факултетен съвет на Бизнес факултет (2014 – 2018г.), председател на Атестационна комисия на Бизнес факултет (2014 – 2018г.), член на работни групи по акредитационни процедури в УНСС от 2014 г. – досега.

Проф. Маркова има натрупан опит като експерт към Комисията по академична етика на Министерство на образованието и науката, външен оценител към Фонд „Научни изследвания“ на МОН, експерт към Национален иновационен фонд на Министерство на икономиката, патентен представител към Патентно ведомство на Република България, Ведомството по интелектуална собственост на ЕС и СОИС, съдебен експерт към Административен съд София град, Софийски градски съд и Върховен административен съд.

Член е на Контролния съвет на УНСС от м. декември 2019 г.

доц. д-р Виолета Борисова Гълъбова

$
0
0

 Доц. Виолета Гълъбова е доктор по икономика, редовен доцент в катедра „Икономика на търговията“, факултет „Икономика на инфраструктурата“. Работи в областта на търговията и маркетинга, води лекционни курсове по дисциплините „Маркетинг на търговската фирма“, „Търговия“, „Мениджмънт на връзките с клиентите“, „Пазарни проучвания в търговията“.

Доц. Гълъбова е член на Академичния съвет на УНСС (1998-2002г.), зам. декан по качеството и международното сътрудничество на факултет „Икономика на инфраструктурата“ (2011-2015 г.), член на атестационната комисия на факултет „Икономика на инфраструктурата (мандати 2009-2011г., 2019-2013г.), член на Учебно-методичния съвет на Института за следдипломна квалификация на УНСС от 2013 г.

Доцент Гълъбова е специализирала в Канада (Едмънтън), Испания (Овиедо) и Англия (Лондон). Kонсултант e по управление на маркетинга в различни бизнес организации,  била е Директор маркетинг на българска компания, оперираща на международния пазар. Автор е на монографии, учебници, студии, статии и доклади в областта на търговията и маркетинга на търговските организации. Участва в национални и международни проекти, колективи по продължаващо обучение към Института за следдипломна квалификация на УНСС, член е на European Retail Academy.

Доц. Гълъбова е член на Контролния съвет на УНСС от 2011г., а за мандат 2019-2023 г.  – заместник-председател на КС.

доц. д-р Силвия Трифонова Трифонова-Праматарова

$
0
0

Доц. д-р Силвия Трифонова е редовен преподавател в катедра “Финанси” на УНСС от 2002 г. Основните области на научноизследователската и учебно-преподавателската й дейност са международни финанси, банково дело, управление на риска, парична теория и парична политика, европейска монетарна и финансова интеграция. Има множество научни публикации в страната и в чужбина. Специализирала е в Университета„Екол Политехник”, Университета на Кеймбридж, Атинския Университет, Института за световен икономикс в Кил, и др. Член е на Съвета на настоятелите на Фондация „Атанас Буров”, на УС на Българската макроикономическа асоциация, на Съюза на икономистите в България и др. Участва в редица международни, национални и университетски научни и практико-приложни проекти.

От ноември 2019 г. досега е Заместник-декан по качеството и международното сътрудничество на Финансово-счетоводния факултет (ФСФ) на УНСС. В периода 2011-2019 г. е Председател на Общото събрание на ФСФ, а през 2007-2011 г. е Заместник-декан по международното сътрудничество на ФСФ. От 2014 г. досега е Председател на Контролния съвет на НБС „Висше образование и наука“ към КНСБ. Национално контактно лице е на Седмата рамкова програма на ЕС (2007-2013), Програма „Капацитети”, Подпрограма “Наука в обществото”. Има богат практически опит във финансовата сфера – в Софийска фондова борса, в Банка „Caisse des Dеpots et Consignations”, Франция, в Българска народна банка (БНБ), Дирекция „Банкова политика”, в консултантски дружества, неправителствени организации и др. Основател е на oтдел “Надзор на платежните системи” в Управление “Банково” при БНБ. Заемала е още много и различни професионални, университетски и извънуниверситетски длъжности. От декември 2019 г. е член на Контролния съвет на УНСС.

 

проф. д-р Таня Петрова Парушева

$
0
0

Проф. Таня Парушева е доктор по икономика. Редовен преподавател е в катедра „Икономика на туризма” на УНСС. Води лекционни курсове и семинарни занятия в бакалавърска и магистърска степен по дисциплините „Хотелиерство и ресторантьорство”, „Социална психология и туристическо поведение”, „Културен туризъм”, „Глобализация в туризма” и „Управление на свободното време”. Ръководител е на магистърски програми „Международен туризъм” и „Туристически бизнес”.

Научните интереси на проф. д-р Парушева са в областта на глобализацията в туризма, културния туризъм и др. Автор е на монографии, студии, статии, доклади и учебници на 6 езика. Участва в национални и международни проекти. Специализирала е в Гърция, Франция, Испания, Турция и Словения.

Проф. д-р Таня Парушева е зам.-декан по научноизследователската дейност на факултет „Икономика на инфраструктурата” (2007 – 2015 г.), член на Програмния съвет по НИД на УНСС (2007 – 2015 г.), член на Факултетния научен съвет, председател на Комисията по атестирането на факултет „Икономика на инфраструктурата” (2011 – 2015 г.), научен секретар на катедра „Икономика на туризма” (2004 – 2019 г.). Член е на Националния съвет по маркетинг и реклама в туризма към Министерството на туризма на Република България, фондация „Созопол” и редакционната колегия на списание “Journal of Balkan Ecology”, индексирано в световноизвестни бази данни.

Проф. д-р Таня Парушева е член на Контролния съвет на УНСС първи мандат (2019 – 2023 г.).

Антония Ивова Тодорова

$
0
0

Антония Ивова Тодорова е студент в специалност „Право“, Юридически факултет на УНСС.

Завършила е Природо-математическа гимназия „Васил Друмев“, гр. Велико Търново.

От началото на обучението си в УНСС активно участва в студентското самоуправление и защитата интересите на студентската общност.

Член е на Студентския съвет за мандат 2019-2021г., на Студентския сенат, председател на комисията по правни въпроси към Студентски съвет при УНСС, член е на комисията по награди и помощи.

Участва в  стажантски програми в държавни и частни учреждения.

Научните й интереси са в областта на вещно, облигационно право и граждански процес.

доц. д-р Светла Богданова Бонева

$
0
0

Доц.  Светла Бонева е доктор по икономика, доцент в катедра „Международни икономически отношения и бизнес“ на УНСС. Води лекционни курсове в бакалавърска и магистърска степен по „Европейска икономика“, „Управление на инвестиционни проекти“ и „Бюджет и бюджетна политика на ЕС“. Научните интереси на доц. Бонева са в областта на бюджетирането и остойностяването на международни проекти. Участвала е в международни, национални и университетски научно-изследователски проекти. Има практически опит в контрола и одита на международни проекти и програми.

Одитор CGAP[1] ( № 4567). Вътрешен одитор в публичния сектор (№2345).

Доц. д-р Светла Бонева е член на Звеното за контрол към Националния иновационен фонд и контрольор по Програмите за Европейско Териториално Сътрудничество за периода 2014-2020 г. (First Level Controller, номер на сертификата FLC BG-08). Била е одитор на националното съфинансиране на проектите, изпълнявани от български бенефициенти по „7РП“ на Европейския съюз през периода 2007 – 2013 г.

Доц. д-р Светла Бонева е член на контролния съвет на УНСС за мандатите 2016 – 2019 и 2020-2023 г.

 



[1] Certified Government Audit Professional

Научни издания


Контакти

$
0
0

Кандидат-студенти

E-mail e-mail: priem2017@unwe.bg

Phoneтелефон: (02) 8195 701

Officeкабинет: 1002

Център за прием на документи

E-mailе-mail: dbrancheva@unwe.bg

Phoneтелефон: (02) 8195 702, (02) 8195 704

Студенти-бакалавър - редовно обучение
Уважаеми студенти,

Информация можете да получите на посочените
по-долу телефони в зависимост от факултета,
в който се обучавате.

Юридически факултет:
Phoneтелефон: (02) 8195 578

Факултет „Международна икономика и политика“:
Phoneтелефон: (02) 8195 507

Общоикономически факултет:
Phoneтелефон: (02) 8195 407

Бизнес факултет:
Phoneтелефон: (02) 8195 617

Факултет "Икономика на инфраструктурата":
Phoneтелефон: (02) 8195 637; (02) 8195 598

Финансово-счетоводен факултет:
Phoneтелефон: (02) 8195 563; (02) 8195 568

Факултет “Администрация и управление"
и факултет "Приложна информатика и статистика":
Phoneтелефон: (02) 8195 572

   

E-mail е-mail: marid@unwe.bg

Phone телефон: (02) 8195 274

Студенти-магистър - редовно обучение

E-mailе-mail: maria_a_pavlova@abv.bg

Phoneтелефон: (02) 8195 597; (02) 8195 546

Дистанционно обучение - бакалавър и магистър

E-mailе-mail: dmag2@unwe.bg

Phoneтелефон: (02) 8195 343; (02) 8195 341; (02) 8195 379

Стипендии

Phoneтелефон: (02) 8195 325

Общежития

Phoneтелефон: (02) 816 5858; (02) 816 5862;
(02) 816 5857; (02) 816 5853; (02) 816 5854

Европриложения към дипломи

Phoneтелефон: (02) 8195 522

Отдел "Чуждестранни студенти и европриложения към дипломите"

E-mail е-mail: anitacn@unwe.bg

Phoneтелефон: (02) 8195 438, (02) 8195 360

Office кабинет: 1030

   

Прехвърляне на студенти от други вузове

Phoneтелефон: (02) 8195 703

  

Здравно осигуряване на студенти

Phoneтелефон: (02) 8195 573

 

Студентски съвет

E-mail e-mail: sc-unwe@abv.bg

Phone телефон: 02/81 95 581+359 885 007 800

Office кабинет: 1009

   

За повече информация: Структура


тел.: (02) 8195 211; факс: (02) 962 39 03 
телефонна централа: (02) 8195
адрес: 1700 София, Студентски град "Хр. Ботев", УНСС

Образование

$
0
0

Бакалавърски специалности с преподаване на английски език

Повече: https://priem.unwe.bg/


Магистърски специалности с преподаване на английски език

Повече: https://magistri.unwe.bg/


Съвместни магистърски специалности

Повече: https://www.unwe.bg/bg/pages/158/съвместни-магистърски-програми.html.

                                    

Съвместни докторски програми

УНСС предлага обучение по докторски програми в сътрудничество с:

    Институти

    Във връзка с грипната епидемия ректорът обяви дните от 6 до 11 март за неучебни

    $
    0
    0

     

    Във връзка с грипната епидемия, обявена на територията на цялата страна със заповед на министъра на здравеопазването, и препоръката „да бъдат преустановени както учебните занятия в университетите, така и масовите мероприятия, в това число спортни и културни“, ректорът на УНСС проф. д-р Димитър Димитров, обяви дните от 6 (петък) до 11 март (сряда) включително за неучебни, с изключение на планираните държавни изпити за ОКС бакалавъри на защитите на дипломни работи за ОКС магистър.

    Класиране

    Спортен комплекс "Бонсист"

    Регламент на Национално състезание по приложна информатика

    $
    0
    0

    На първенците от организираните по решение на Академичния съвет национални състезания и конкурси се признава оценка Отличен 6.00 за резултат от конкурсен изпит в УНСС за съответното поднаправление и специалност. 

     

    Национално състезание по приложна информатика 

    Регламент за провеждане на националното състезание по приложна информатика  

    Ръководни органи на националното състезание по приложна информатика 

    Тематичен въпросник за националното състезание по приложна информатика  

     

    ЦЕЛИ НА СЪСТЕЗАНИЕТО 

    Селектиране на учениците с формиран интерес и знания по Приложна информатика за потенциално позициониране като бъдещи студенти в УНСС;

    Засилване мотивацията на учениците от професионалните гимназии по информатика и електроника  в страната за пълноценно усвояване на посочения учебния материал и нагласата за продължаващо и самостоятелно учене чрез стимулиране на състезателното начало;

    Предоставяне на възможност за творческа изява на ученици със задълбочени знания и формирани практически умения в областта на приложната информатика;

    Осигуряване плавен преход на учениците от средното във висшето училище чрез балансиране на изискванията на изхода и входа;

    Стимулиране на най-добрите ученици в областта на информационните технологии за усвояване на допълнителни знания и обогатяване на уменията им;

    Развиване на сътрудничество между професионалните гимназии и УНСС.

    УЧАСТНИЦИ В СЪСТЕЗАНИЕТО 

    Ученици от последен клас на средните училища.

    ОРГАНИЗАЦИЯ НА СЪСТЕЗАНИЕТО 

    Дата на провеждане: 21.03.2020 г. 

    Място на провеждане: в сградата на УНСС (Тестови център), гр. София 

    Начало: 12,00 ч.

    Времетраене: 75 минути. 

    Форма: Състезанието е индивидуално и се провежда под формата на електронен изпит. Учениците, които участват в него, решават тест, който включва 30 въпроса. Всеки въпрос има по 5 възможни отговора, от които само 1 е верен. 

    Състезанието ще се проведе в тестовия център на УНСС, където участниците в теста са отделени един от друг и ще бъдат спазени мерките и изискванията на здравните власти.

     

    УЧЕБНО СЪДЪРЖАНИЕ: тестът включва: 

    • Въпроси по тематики, включени в учебните програми на професионалните гимназии обучаващи по специалност: Системно програмиране, Компютърна техника и технологии и Компютърни мрежи и СОУ с профил информационни технологии; 

    • задачи и казуси от изброените теми, изучавани по приложна информатика. 

    ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА ЛИТЕРАТУРА: посочена е в програмите по приложна информатика 

    РЕГИСТРАЦИЯ ЗА УЧАСТИЕПрофесионалните гимназии, СОУ  или индивидуалните кандидати заявяват желание за  участие в  състезанието  на  e-mail: test_unss@abv.bg  в срок до 21 февруари 2020 г. За целта се попълва формуляр – заявка за участие в състезанието по образец.

    ПРОВЕЖДАНЕРегистрирането на участниците в системата става чрез въвеждане на ЕГН и регистрационен номер, който ще бъде получен от участниците на e-mail, от който е подадена заявката им за участие в състезанието. Всеки ученик попълва индивидуален тест на компютър, като отбелязва верния отговор на всеки въпрос. До компютъра на всеки ученик има указание за работа с изпитната програма. Преди започване на състезанието служители от УНСС провеждат инструктаж на учениците как да работят. Компютърната система е изключена от интернет и всички други програмни системи. На компютрите няма заредени електронни инструменти като електронни калкулатори.

    При влизането в залата всички ученици оставят своите телефони, чанти и всякакви електронни принадлежности в индивидуални заключващи се боксове, намиращи се на входа на Тестовия център на УНСС.

    Учениците трябва да се явят минимум 30 минути преди началния час на състезанието. Учениците задължително трябва да представят ученическа книжка и лична карта, необходима за идентификация по време на състезанието.

    ОЦЕНЯВАНЕ: по точкова система, максимален брой точки – 120. За всеки верен отговор се получават 4 точки, а за всеки грешен се отнема по 1 точка. 

     

    КЛАСИРАНЕКласирането на учениците се извършва въз основа на получения брой точки. На първенците, класирани с най-голям брой точки се признава оценка отличен 6,00 за конкурсен изпит за кандидатстване в УНСС за поднаправление поднаправление „Приложна информатика, статистика и иконометрия“ -  специалност „Бизнес информатика и комуникации“.  Изготвя се окончателен протокол за резултатите на участниците, в който се отбелязват точките.

    Класирането на участниците ще бъде обявено в срок до 2 дни след приключване на състезанието. Информация за победителите в състезанието ще бъде публикувана на сайта на УНСС и на координатора на професионалните гимназии - СПГЕ. Резултатите на всички участници ще бъдат изпратени по e-mail.

    Ръководни органи на националното състезание по информатика и статистика за учебна 2019/2020

     

    ПРОГРАМЕН СЪВЕТ: 

    Председател: доц. д-р Миланка Славова –зам.-ректор на УНСС по обучението в ОКС "бакалавър"на УНСС

    Проф. д-р Камелия Стефанова – декан на Факултета по Приложна информатика и статистика, УНСС

    Инж. Полина Костова – Директор на СПГЕ „Джон Атанасов“


    ОРГАНИЗАЦИОНЕН КОМИТЕТ: 

    Председател: Проф. д-р Камелия Стефанова – ръководител катедра „Приложна информатика, УНСС

    Проф. д.ик.н. Валентин Кисимов

    Доц. д-р Любен Боянов, катедра „Информационни технологии и комуникации“, УНСС

    Доц. д-р Александрина Мурджева - научен секретар на катедра „Информационни технологии и комуникации“, УНСС

    Валери Дикльовски – директор на дирекция „Информационни технологии“, УНСС

    Инж. Любица Димитрова – отговорен учител за специалност “Системно програмиране“ в СПГЕ „Джон Атанасов“

    Инж. Милена Добрикова – старши учител по Информатика и Информационни технологии в СПГЕ „Джон Атанасов“

    Тематики за националното състезание по приложна информатика 

    Microsoft Excel

    Microsoft Word

    Microsoft Power Point

    Microsoft Access

    Web дизайн

    Операционни системи

    Кодове и бройни системи

    Компютърни мрежи

    Компютърен хардуер

    Алгоритми


    Периодични издания

    Национално състезание по приложна информатика

    $
    0
    0

    Във връзка с обявеното извънредно положение и заповед номер 631 от 13.03.2020 на ректора на УНСС, проф. Д. Димитров, се отменя състезанието по Приложна информатика на 21.03.2020 г. Новата дата за провеждане на състезанието ще бъде обявена след отмяната на настоящето положение и при първа възможност за провеждането му в Тестовия център на УНСС.

    Регламент за провеждането на националното състезание по приложна информатика

    Заявка за участие

    Приложение 1

    Приложение 2


    Архив:

    Второ Национално състезание по Приложна информатика (25 март 2017 г.)

    Съобщение за заплащане на наеми и консумативи по банков път за живеещи в студентско общежитие на УНСС

    $
    0
    0

    Съобщение

    Във връзка с извънредното положение в страната и взетите мерки срещу борбата с COVID 19, П"ССО"– УНСС за улеснение на своите студенти, живеещи в студентско общежитие на УНСС, ще обяви наемите и консумативите до месец март в уеб студент.

    Очаквайте заповед на ректора след 08.04. 2020г. с подробности за месец април и май.

    При възникнали въпроси може да се обаждате на съответните телефони: 02/8165886; 02/8165887; 02/8165854.

     

    Важно!!!

    В платежното нареждане се записват ЕГН, факултетен №, три имена на студента и точната сума, която виждате в профила си /без да се закръглява/.

    Преводи не се извършват последните два дни на месеца!

     

    Банкова сметка на П"ССО" - УНСС:

    П"ССО"-УНСС

    IBAN: BG31UNCR96603118663515

    УНИ КРЕДИТ БУЛБАНК

     

    П „ССО“ - УНСС

    Курсове

    $
    0
    0
     
     
     

    В съответствие с решение на АС на УНСС, докторантите обучаващи се във външни институции и желаещи да участват в курсовете, заплащат по банков път следните такси:

    Курс по Икономикс

    120.00 лв.

    Курс по Статистически методи
    и иконометрични модели в
    изследователската дейност

    120.00 лв.

    Курс по Методология и методика
    на научните изследвания

    80.00 лв.

    Докторантите, обучаващи се във външни институции депозират молба по образец и платежен документ удостоверяващ преведената такса за участие в курсовете в сектор "Докторантури", кабинет 2039.

    Докторантите, обучаващи се в УНСС, не заплащат такса за участие в курсовете.


    Word документКурс по Методология и методика на научните изследвания - график

    Word документМолба за участие в докторантските курсове

     


    Правила за класиране на студентите след втори курс

    $
    0
    0

                                                                                                      

    Приложение №1

     

    ПРАВИЛА

    за класиране на студентите след втори курс

    по специалности в съответното професионално направление/поднаправление, в което са приети

     

    І. Общи условия

    1.1  Класирането на студентите от професионални направления/поднаправления по специалности се извършва след успешно завършен втори курс, съобразно изразено от тях желание за специалности, подредени по низходящ ред, и въз основа на среден успех от следването им през първите две години.

    1.2 В класирането за специалности участват само студентите, които са положили успешно изпитите по всички дисциплини от първи и втори курс по учебния план в своето направление/поднаправление, или са придобили правото на преминаване в по-горен курс с три условни изпита.

    1.3. Студентите с повече от 3 (три) невзети изпити прекъсват поради слаб успех и не участват в класирането.

    1.4. Условените изпити  участват в бала за класиране с оценка „слаб“ (2.00).

    1.5. Оценките по „Физкултура и спорт“ не участват при формиране на бала за класиране по специалности след втори курс.

    1.6. Балът за класиране е средният успех на студента, изчислен като средна аритметична величина на оценките от всички семестриални изпити по учебен план в направлението/поднаправлението от първи и втори курс, без оценките по „Физкултура и спорт“.

    1.7. Балът за класиране (средният успех) на студентите се изчислява въз основа на внесените оценки от изпитните протоколи, до които студентът има достъп и може да провери чрез информационна система „Студент“ (на терминалите в УНСС или на интернет адрес: student.unwe.bg).

    1.8. Основните данни за класирането (входящ №, три имена, факултетен №, среден успех от следването, бал от кандидатстудентски прием) се обявяват на 03.07.2020 г. Всеки студент може да провери верността на личните си данни за класирането в „Уеб-студент“. Корекции в основните данни се допускат до 10.07.2020 г.


    2. Подаване на документи онлайн за класиране

    2.1 Подаването на документи за класиране по специалности след втори курс се извършва онлайн в периода от 18.05.2020 г. до 12.06.20 г.

    2.2. В приложението студентът въвежда факултетен номер, ЕГН, имейл адрес за обратна връзка за влизане в системата. На следващ екран избира  шифрите на специалностите, подредени в низходящ ред, съобразно собственото си желание.

    2.3. В подредените шифри на специалности по реда на желанията студентът е длъжен да изреди всичките специалности от направлението/поднаправлението, в което се обучава.

    2.4. След изпращане на данните с бутон „Запис“ не се допускат промени в реда на желанията.

    2.5. Документи  подават и студентите, на които предстои явяване на поправителна сесия.

    2.6. На имейла на студента автоматично се получава входящият номер на документите за класиране.

    2.7. В системата „Уеб-студент“ се публикуват съобразно сроковете всички данни от подадените документи (входящият номер, редът на желаните специалности и средният успех за класиране).

    2.8. Ако студент от втори курс не подаде онлайн документи за класиране в специалност в предвидения в т.2.1. срок той се класира съобразно бала си в останалите незаети (свободни) места от плановия прием след класирането на подалите документи.

     

    3. Класиране

    3.1. Класирането се извършва съобразно утвърдени планови места по специалности за съответното направление/поднаправление и по категории мъже и жени, а за поднаправление „Международни отношения“ и поднаправление „Икономика с чуждоезиково обучение“ - и по чуждия  език, с който са приети.

    3.2. При класирането приоритет има посочената от студента последователност на шифрите на специалностите в съответното направление/поднаправление.

    3.3. Ако броят на студентите, класирани в дадена специалност надвишава плановите места поради равен бал, вътрешното класиране между тях (които остават в дадената специалност) се определя съобразно кандидатстудентския им бал.

    3.4. Класирането на студентите по специалности в съответното направление/поднаправление се обявява на 07.08.2020 г.

    3.5. Записването на студентите по специалности се извършва по направления/поднаправления в периода 14.09.25.09.2020 г. , съобразно следния график:

     

    КАЛЕНДАРЕН ПЛАН-ГРАФИК

    за записване в трети курс след класиране по специалности

     

    Направление/поднаправление

    ден/месец

    1.

    Направление „Политически науки“, Поднаправление „ Икономика с чуждоезиково обучение“, Поднаправление “Икономика и управление с преподаване на английски език“

     

    14, 15/09

    2.

    Направление „Администрация и управление“ , Поднаправление „Икономика и бизнес“

    16, 17/09

    3.

    Поднаправление“Финанси, счетоводство и контрол“ и поднаправление“Икономика, общество и човешки ресурси“

    18, 21/09

    4.

    Поднаправление„Приложна информатика, комуникации и иконометрия“, поднаправление “Икономика и инфраструктура“

    23, 24/09

    5.

    Направление „Право“, направление „Социология, антропология и науки за културата“ и направление „Обществени комуникации и информационни науки“

    25/09

    Viewing all 1912 articles
    Browse latest View live


    <script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>